Jak czyścić fugi po remoncie, fugowaniu?

Fugi to jedna z najtrudniejszych w pielęgnacji elementów łazienek, ubikacji oraz innych pomieszczeń sanitarnych. Te na podłodze są szczególnie podatne na zabrudzenia oraz absorpcję trudno usuwalnego brudu. Nawet częste sprzątanie nie chroni przed wnikaniem zanieczyszczeń w szczególności w sytuacji remontu albo innych prac budowlanych.

Najlepiej zadbać o fugi przy wykorzystaniu szorowarek oraz specjalistycznego środka do czyszczenia fug. Środki chemiczne oraz szorowanie przy użyciu szczotki walcowej pozwala nie tylko na czystość ale również na pozbycie się wszelkiego rodzaju bakterii, które mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Czyste wnętrze to również gwarancja ochrony przed zarazkami oraz najlepsza higiena wnętrza.

Ze względu na zagłębienia szorowarka z odpowiednio długim włosiem pozwoli na wyszorowanie każdego zabrudzenia a system odsysania brudnej wody pozwala  na pozbycie się zabrudzenia szybko i skutecznie. Szorowarki pozwalają na łatwe wyczyszczenie podłóg z płytek, posadzek, paneli oraz desek czy parkietów.

Trudno dostępne miejsca lub ściany najlepiej szorować przy wykorzystaniu szczoteczek z miękkim włosiem lub przy wykorzystaniu gąbek z odpowiednim środkiem.

Dobry środek do rozpuszczania brudu bez problemu poradzi sobie z rozpuszczeniem brudu. oraz usunięciem nawet najtrudniejszych zabrudzeń a szorowarka z miękkim lub lekko twardym włosiem pozwoli na delikatne zeskrobanie najbardziej uporczywego brudu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *