Rzeczy stają się brudne, brudniejsze i poplamione. Czasami wąż ogrodowy, mydło i środki czyszczące po prostu nie wystarczą, aby wszystko było czyste. W takiej sytuacji często wystarczającą pomocą staje się myjka ciśnieniowa, która za pomocą wysokiego ciśnienia pozwala na usunięcie silnych zabrudzeń z betonu, elewacji, kamienia, cegły oraz innych powierzchni.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Oto krótkie podsumowanie podstawowej zasady działania myjki:
     1 Detergent wpływa z butelki lub pojemnika przez jeden wąż.
     2 Zimna woda przepływa z kranu (kranu) przez inny wąż i jest filtrowana po drodze.
     3 Silnik elektryczny lub silnik Diesla zasila silnik elektryczny.
     4 Napędzana silnikiem lub silnikiem pompa wodna (wirnik) zasysa detergent i wodę i miesza je razem. Większość myjek podgrzewa również wodę do temperatury 50–70 ° C (125–155 ° F).
     Pompa wypompowuje gorącą wodę z mydłem przez wzmocniony, wysokociśnieniowy wąż wylotowy (i wszelkie zamocowane na nim końcówki). Wąska dysza na tych nasadkach pomaga jeszcze bardziej zwiększyć ciśnienie strumienia wody. Wysokie ciśnienie strumienia nie tylko czyści bardziej skutecznie, ale oznacza, że marnujesz około 80 procent mniej wody niż w przypadku zwykłej niskociśnieniowej rury wężowej (co jest bardziej ekonomiczne, jeśli woda jest dozowana).

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Czym są myjki ciśnieniowe?

Myjki ciśnieniowe są częściowo wężem ogrodowym i częściowo sprężarką powietrza. Typowa myjka ciśnieniowa ma silnik napędzany paliwem PB95 lub silnik elektryczny, który napędza pompę wodną. Pompa przyspiesza wodę dostarczaną z węża ogrodowego, wytwarzając wysokie ciśnienie. Na końcu węża znajduje się pistolet wodny, który wygląda podobnie do pistoletów ciśnieniowych używanych podczas mycia samochodów. Po naciśnięciu spustu woda miesza się z powietrzem i wypływa z dyszy pod wysokim ciśnieniem.

Myjki ciśnieniowe mogą agresywnie śrutować rzeczy za pomocą strumieni wody pod ciśnieniem około 70-200 razy większym niż wąż ogrodowy. Lub mogą delikatnie rozpylać przy niższych ciśnieniach w celu delikatnego czyszczenia. Myjki ciśnieniowe są zwykle oceniane dwoma parametrami.

1) – Ciśnienie na wylocie z lancy

2) – Ilością wody z lancy na 1 godzinę pracy

Wybierając najlepszą myjkę ciśnieniową dla swoich potrzeb, należy zrozumieć dwa ogólne warunki czyszczenia. Ogólna wydajność czyszczenia zależy od tego, jak działają one razem. Im wyższe liczby, tym szybciej można wyczyścić.

Ciśnienie na wylocie z lancy: Ciśnienie wody mierzone na wyjściu mierzone w Barach. To właśnie daje ci moc przenikania brudu i brudu.
Litrów na godzinę: przepływ wody dostarczanej do pistoletu natryskowego, mierzony w litrach na godzinę. Daje moc do usuwania brudu i zmywania go.

Jaka jest różnica między modelami spalinowymi i elektrycznymi?

Niektóre lekkie myjki wysokociśnieniowe zasilane są za pomocą prądu. Te jednostki elektryczne są kompaktowe, ciche i łatwe do przenoszenia. Modele bardziej wydajne, średnie i ciężkie są napędzane silnikami spalinowymi. Modele z silnikami benzynowymi są świetne, jeśli pracujesz na zewnątrz w miejscach, w których trudno jest znaleźć zasilanie elektryczne lub w których przedłużanie przedłużaczy byłoby niebezpieczne lub niewygodne.

Z jakich elementów składa się myjka ciśnieniowa?

Typowa myjka ciśnieniowa zawiera następujące podstawowe elementy zmontowane razem na metalowej ramie w jednym urządzeniu:

Silnik elektryczny lub silnik gazowy
Pompa wodna
Dopływ wody
Wąż wysokociśnieniowy
Przystawki do różdżki i dyszy